Tábory

Letní dětské tábory s tradicí

O táborech

Jako každý rok, jsme si pro Vás i letos připravili letní tábory. Tématika Mafie prolíná celý čtrnáctidenní turnus. Na Ferďáku s námi děti tráví prázdniny takřka 20 let.

Letní tábory jsou určené klukům a holkám ve věku 6-17 let. Program je uzpůsoben tak, aby se ho mohlo bez problémů zúčastnit každé dítě. Na všech našich táborech je odborný personál složen z proškolených vedoucích, certifikovaných zdravotníků i výtečných kuchařek.

Přivítá nás malebná vesnička Ferdinandov na úpatí Jizerských hor, nedaleko městečka Hejnice. Naše táborová základna pojme na 100 osob. Táborová louka disponuje 30 dřevěnými chatkami s okénky a 20 táborovými stany.

Horský potok protékající kolem celého tábora odděluje táborovou louku od zděné budovy. V té se nachází jídelna o rozloze 200m2, kde probíhá stravování. Kuchyně má kapacitu 200 jídel, kterou zajišťují dvě kuchařky. Také nabízí ubytovací kapacitu pro 40 lidí.

Stravování je realizováno pomocí vlastních či po dohodě zapůjčených nádob (ešusů) o které děti pod dohledem vedoucích a zdravotníka pečují. Pitný režim je v plném rozsahu zajištěn várnicí s čajem a šťávou, které jsou průběžně doplňovány. Sociální zařízení je součástí pevné budovy (sprchy, WC, umývací koryto).

Za nepříznivého počasí se můžeme usušit u kamen a probíhá zde náhradní program.

V tábořišti máme vlastní volejbalové hřiště a táborová louka slouží, jako útočiště pro všemožné hry, aktivity a turnaje. Hojně také využíváme okolní lesy k dalšímu vyžití. Disponujeme vybavením pro stolní tenis, badminton, baseball, šipky, fotbal a mnoho dalších. V dochozí vzdálenosti tábora se nachází rybník, kam se chodíme v případě příznivého počasí koupat.

Během každoročně konaného „celodeňáku“ se děti dostanou i dále za hranice našeho malého království a v rámci putování navštíví i některé místní památky.

Posíláte své dítě na tábor poprvé? Nemusíte se bát. Tábora se může zúčastnit každé dítě bez předchozích zkušeností. Bereme ohled na fyzickou zdatnost, věk i duševní vyzrálost a respektujeme individualitu dítěte. Smutnění k táborům občas patří, nicméně se nám ho vždy podaří zahnat 😊.

Přihlašování na tábory bude spuštěno za

147 dní
14 hodin
4 minut
5 sekund

Táborový program

Náplň tábora se skládá z mnoha aktivit, které děti v průběhu 14 dnů absolvují. Základním pilířem je však celotáborová hra s určitým dějem na vybrané téma, které si vedoucí pod vedením hlavního vedoucího ("hlavase") připravují již v průběhu roku. Intelekt a dovednosti v různých oborech jsou důležitou předností členů jednotlivých oddílů. Významným prvkem programu tábora jsou pohybové aktivity, ať již týmové nebo individuální.

Program tábora má svůj řád, v němž je zahrnuto stravování 5x denně dle norem pro stravovací a zotavovací akce dětí a mládeže. Další aktivity, které během tábora uskutečňujeme jsou například koupání v nedalekém rybníku, výlet do Liberce, návštěva aquacentra a řada dalších aktivit.

Návštěvy rodičů na našem táboře nejsou povoleny a to z důvodu zachování hladkého chodu tábora a zamezení případného stestku po domově. Dětem však největší radost udělá, když jim budete posílat dopisy či pohledy.

Před přihlášením na tábor Vás však prosíme, abyste se seznámili s naším táborovým řádem.

Podrobné informace

Turnusy

 • 1. turnus - Hlavní vedoucí: Ondřej Hubka
 • 2. turnus - Hlavní vedoucí: Tomáš Mešina
 • 3. turnus - Hlavní vedoucí: Pavel "Hujer" Greiner

Odjezd na tábor

Doprava na tábor je možná hned několika způsoby. Čas uvedený jako první je čas srazu na místě, druhým časem je pak čas odjezdu autobusu.

Možnosti:

 • Zdiměřice - (Sadová 8, Zdiměřice, 252 42, Jesenice)
 • Černý most - (Autobusové nádraží Černý Most)
 • Vlastní doprava - (Ferdinadov 270, 463 62, Hejnice)
TáborDatumZdiměřiceČerný mostVlastní doprava
1. turnus1.7. 20238:30 (9:00)9:30 (10:00)12:00
2. turnus15.7. 20238:30 (9:00)9:30 (10:00)12:00
3. turnus29.7. 20238:30 (9:00)9:30 (10:00)12:00

Návrat z tábora

Návrat z tábora je pak proveden stejným způsobem jako odjezd a to na stejných místech.

TáborDatumZdiměřiceČerný mostVlastní doprava
1. turnus15.7. 202316:3016:0012:00
2. turnus29.7. 202316:3016:0012:00
3. turnus12.8. 202316:3016:0012:00

Konkrétní pokyny týkající se odjezdu a návratu zpět z tábora obdržíte v dostatečném předstihu, přibližně 3 týdny před odjezdem na emailovou adresu, kterou jste v přihlášce uvedli jako kontaktní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jak podat přihlášku?

Tento rok jsme se pro Vás pokusili proces podávání přihlášek co nejvíce zjednodušit.

Přihlášku je možné podat pouze elektronicky a to zde.

Postupujte prosím dle pokynů v přihlášce. Po vyplnění všech náležitostí přihlášku odešlete. Přihláška byla úspěšně odeslána v případě, že se Vám objeví zpráva o úspěšném podání přihlášky na zeleném pozadí.

Do mailu, který jste uvedli jako kontaktní Vám během několika minut přijde zpráva o potrvzující Vaši přihlášku.

Zde naleznete kroky, které jsou potřeba učinit, před odjezdem na tábor.

Platba tábora

Cena tábora

Všechny turnusy zajišťuje organizace Ferďák vlastními vedoucími. Cena jednotlivých turnusů je uvedena následovně:

 • Ferďák - 1. turnus = 6 900 ,- Kč
 • Ferďák - 2. turnus = 6 500 ,- Kč
 • Ferďák - 3. turnus = 6 500 ,- Kč

Pokud přihlašujete více dětí (sourozenců) cena bude rovna cenně tábora snížené o 300 Kč / dítě.

V ceně tábora je zahrnuto:

Ubytování, plná penze (strava 5x denně), pojištění na cesty a pobyt, doprava z Prahy a zpět, výlet, vedoucí a instruktoři, sladké a jiné odměny pro děti, zdravotnický dohled.

Pokud spadáte do režimu sociálně slabších rodin (nebo dětských domovů, dětí v opatrovnictví, samoživitelů a podobně) prosíme, kontaktujte nás co nejdříve a my Vám pomůžeme s vyřízením příspěvku od státu na platbu tábora a sdělíme Vám veškeré podmínky (Pavel Greiner, 608 962 145)

V případě, že budete mít potřebu ohledně řešení platby na fakturu, příhlášek či jiných administrativních věcí se prosím obraťte na Vendy Gottwaldovou 733 331 416

Jak platbu provést?

Platbu můžete provést jedině elektronicky a to na bankovní účet: 71489309/0800 (Česká spořitelna).

Variabilní symbol - uveďte rodné číslo dítěte. Neplaťte za více účastníků pod jedním VS.

Specifický symbol - je kombinací roku a turnusu tábora. Tedy např. pro rok 2023, 3.turnus -> "202303"

Přihláška vstupuje v platnost po připsání částky na účet pořadatele. V případě nedostatku volných míst mají přednost účastníci, kteří zaplatili dříve.

Je možné vystavit fakturu pro úhradu zaměstnavatelem nebo dohodnout splátkové zaplacení tábora.

Pro ověření doručení platby nám napište na info@ferdak.cz s odstupem 14 dnů od zaplacení.

Po přihlášení

Po odeslání elektronické přihlášky prosíme vyčkejte, až Vám přijde do Vaší emailové schránky zpráva o přijetí přihlášky. Zde naleznete veškeré kroky, které jsou potřeba učinit, před odjezdem na tábor. Společně s těmito informacemi Vám zasíláme také pár dokumentů, které jsou nezbytné pro úspěšný odjezd přihlašovaného účastníka na tábor.

Co posíláme přílohou za dokumenty?

 1. Závazná přihláška na tábor - Tu jste obdrželi jako přílohu emailu o přijetí Vaší přihlášky. Prosíme přihlášku vytiskněte, podepište a zašlete oskenovanou na e-mail info@ferdak.cz. Originál nám pak odevzdáte při odjezdu u autobusu nebo na táboře.
 2. Zdravotní způsobilost – Vytiskněte a nechte vyplnit lékařem dítěte. Prosíme o použití námi připraveného potvrzení. Následně jej odevzáte s ostatními dokumenty u odjezdy na tábor.
 3. Bezinfekčnost – Vytiskněte a uschovejte. Doklad o Bezinfekčnosti vyplňuje a odevzdává zákonný zástupce v den odjezdu dítěte na tábor.
 4. Kopie kartičky pojištěnce - Tu prosím odevzdejte společně s ostatními dokumenty u předání dítěte na tábor. Prosíme, nedávejte nám originál, stačí nám pouze kopie.

Co s sebou na tábor?

Připravili jsme pro vás seznam věcí, které s sebou dítě potřebuje na tábor.

Prosíme, aby na krabičce léků, které dítě pravidelně užívá bylo napsané jméno dítěte a v informacích pro zdravotníka uvedeno dávkování.

Co na tábor nepatří?

Velké finanční obnosy, zlaté šperky, střelné a bodné zbraně, omamné a psychotropní látky, alkohol a tabákové výrobky. Provozovatel si vyhrazuje právo, v případě porušení tohoto zákazu, individuální posouzení nebezpečnosti takového jednání a rozhodnout o uschování věcí do konce pobytu, či v případě konzumace alkoholu, drog nebo tabákových výrobků ukončit po dohodě s rodiči dítěti pobyt.

Myslíme i na Vás, na rodiče

Pro Vás pro rodiče jsme si připravili takové malé desatero, které Vám pomůže s odjezdem Vašeho dítětě na tábor.

Dokumenty ke stažení

Příspěvky

načítání příspěvků...

Děkujeme všem našim sponzorům